Aktuálne

Rorátne sväté omše 2023

Pozývame všetky deti a taktiež vás všetkých, celú našu farnosť na rorátne sväté omše, ktoré začnú v pondelok 4. decembra o 7.00 hodine v kostole vo Višňovom. Spolu so svätým Františkom sa budeme pripravovať na narodenie Ježiška v jasličkách. Deti dostanú plagátiky a každý deň si na ne nalepia jednu nálepku. Svätá omša bude končiť približne o pol ôsmej. Ďalšie rorátne sväté omše budú podľa rozpisu v oznamoch.

Pre deti z Turia je vybavený odvoz autobusom (pán Sýrny). Modrý autobus vyštartuje o 6:45 hod. od cintorína a približne po 2 minútach bude pri požiarnej zbrojnici a nakoniec pri futbalovom ihrisku. Odvoz detí po svätej omši do školy v Turí je zabezpečený opäť autobusom. 

roraty frantisek

2 (3)% pre AMARENA - VIŠŇA

Do 30. 4. 2022 je potrebné Vyhlásenie spolu s Potvrdením doručiť na príslušný daňový úrad.

Chceme Vás poprosiť o 2 % (3%) z Vašich daní pre Občianske združenie AMARENA - VIŠŇA. Potrebné údaje:

Občianske združenie AMARENA - VIŠŇA

adresa: Višňové 70, 013 23 Višňové

právna forma: občianske združenie

IČO: 37976010

Tlačivá sú v kostole vzadu za lavicami; môžete si ich stiahnuť aj tu: 

Vyhlásenie

Potvrdenie 

Ako postupovať pri darovaní 2 % z dane

Ak vám zle tlačí vyššie uvedené dokumenty, vpíšte naše údaje do týchto tlačív: Klikni sem.

ĎAKUJEME ZA VAŠU POMOC...

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Čítať ďalej...

Sústredenie speváckeho zboru Višňové + Turie

S podporou Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis sme mohli zrealizovať v dňoch 22. až 25. novembra 2018 sústredenie nášho speváckeho zboru Višňové + Turie v Krakove s cieľom zvýšiť kvalitu a odbornosť spoločného spevu i prehĺbenie našich vzťahov a vzájomnej spolupráce. Vo štvrtok vo večerných hodinách sme pricestovali do centra Krakova, kde sme sa ubytovali. Počas nasledujúcich troch dní sme sa stretali pri spoločných nácvikoch hudby a spevu mládežníckych piesní, ktoré sme následne odspievali a odohrali počas svätých omší v dvoch kostoloch. Spoločný čas sme strávili i návštevou náboženských a historických pamiatok Krakova, Čenstochovej a Zakopaného.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na zrealizovaní nášho projektu.
Vďační členovia zboru

foto1

Diecézna púť mužov 2018

put muzov 18 omsa

V nedeľu 2. septembra sa vo Višňovom konala už 9. Diecézna púť mužov. Prišli chlapi z mnohých kútov Slovenska, aby sa povzbudili vo viere. 

Pán profesor František Trstenský ponúkol pútnikom 3 prednášky o výchove detí, úlohe otca a manžela a spiritualite muža. V týchto prednáškach bolo možné nájsť mnoho inšpirácií a praktických rád do bežného, každodenného života. Pán profesor hovoril o tom, ako môžu aj chlapi prispieť k lepšiemu fungovaniu vlastných rodín a celej spoločnosti. Film Na vrchol, ktorý sa premietal v kinosále, bol o ceste k otcovi a o tom, že stratiť niekedy znamená nájsť to, čo má v živote naozajstnú cenu. Spoločenstvo "Martinskí muži" sprevádzalo svojím spevom rannú svätú omšu a popoludní viedlo aj modlitbu chvál. Po dobrom guláši, ktorý už tradične bol pripravený na farskom dvore, sa mohli chlapi zapojiť do rôznych workshopov a aktivít. Slávnosť vyvrcholila svätou omšou, ktorú celebroval Mons. Jozef Šelinga. Ďakujeme Pánu Bohu i všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí pomohli, aby sa aj tento rok mohli stretnúť muži i všetci pútnici pri svojej Nebeskej Matke vo Višňovom.

Tu je výber z prednášok pána profesora Františka Trstenského:

Prvá na tému  "Výchova detí" Klikni sem.

Druhá prednáška "Úloha otca a manžela" Klikni sem.

Tretia prednáška "Spiritualita muža" Klikni sem.

Kázeň Mons. Jozefa Šelingu Klikni sem.