Aktuálne

V službách majstra Rubensa - nová kniha od nášho farníka Pavla Dubovca

V najbližších týždňoch bude vydaná najnovšia knižka autora Pavla Dubovca s názvom "V službách majstra Rubensa". Nakoľko bude do predaja daný iba obmedzený počet knižiek, ponúkame všetkým krátku upútavku, aby si mohli záujemcovia knižku vopred zajednať.

Knižka je napísaná pri príležitosti 650. výročia prvej písomnej zmienky o neďalekej obci Kamenná Poruba. Okrem hlavného hrdinu sa stretnete aj s historickými postavami, ktoré v čase deja (začiatok 17. storočia) skutočne existovali, napríklad cisár Rudolf II. a jeho široká rodina, Štefan Bočkaj, Valent Druget, Gabriel Betlen a mnohí ďalší. Hlavný hrdina putuje Uhorskom, ktoré sa zmieta vo vojnovom konflikte nielen s Turkami, ale aj uhorská šľachta na strane protestantov a cisár ako katolícky panovník, vedú medzi sebou nezmieriteľný boj. V príbehu sú opísané mnohé skutočné udalosti, ktoré sa v tom období stali. A samozrejme, autor nemohol nespomenúť aj náš farský kostol vo Višňovom.

Knižka má 304 strán, teda takmer dvakrát viac, ako jeho predchádzajúce knižky. Predajná cena bola obecným zastupiteľstvom v Kamennej Porube stanovená na 5,-€. Kto má záujem o knihu, nech sa zapíše v sakristii.

Nižšie sú uvedené dve ukážky ako upútavka.

Prvá časť je tu: Klikni sem

Druhá časť je tu: Klikni sem