Dnes - 14. októbra - sa modlíme za Irán

hlavné mesto Teherán

obyvaťelov 74 mil

kresťanov cca 0,2

Kto má rád pistáciové oriešky, musí vedieť, že pravdepodobne pochádzajú z Iránu. Okrem orieškov je Irán známy aj ropou, ručne tkanými perzskými kobercami a ...nenávisťou k veriacim v Krista. Asi preto v Iráne, ktorý susedí s Irakom je veľmi málo kresťanov a katolíkov ledva niekoľko tisíc. Na vyše 70 miliónov obyvateľov je to naozaj málo. Iránski veriaci v Krista si zaslúžia najvyššiu úctu a pomoc, keďže žijú v najviac protikresťanskej krajine na svete. Mužovi, ktorý sa zriekol islamu, hrozí trest smrti a žene doživotné väzenie. Na taký trest bol odsúdený pastor Yousef Nadarkhani, otec dvoch malých chlapcov. Bol obvinený z apostázie, čiže zrieknutie sa islamu a za ohlasovanie Krista. Yousef viedol spoločenstvo domácej Cirkvi, ktorá mala 400 veriacich v meste Rašt. Pred vyhlásením rozsudku sa sudcovia zamýšľali, či Yousef bol moslimom predtým, než sa v devätnástich rokoch stal kresťanom. Keby vyznával Krista od narodenia, nehrozil by mu trest smrti. Stalo sa však inak. Súd rozhodol, že sa Yousef zriekol islamu a prijal Krista a potom ešte iných moslimov nahováral na obrátenie sa na kresťanstvo. Bol odsúdený na smrť obesením. Ďalší protestantskí pastori neboli ani len predvolaní pred súd. Boli zabití bez rozsudku súdu. Niekedy bolo tak, že o pastoroch, ktorí boli zatknutí a následne prepustení, už nikdy viac nebolo počuť, ani ich už nikto nikdy nevidel.

Modlime sa za Iráncov, ktorí napriek hrozbe trestu smrti opúšťajú islam a stávajú sa vyznávačmi Krista.

Piaty desiatok sa modlíme za seba, za našu rodinu, za posilnenie našej viery.